Eto Sto Sam Vruc / Clan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaWar resultsGalleryLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin
Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Online
Ukupno je: 1 korisnik/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 1 gost.

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 50, dana 12/4/2021, 03:00.
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
master
Pomoc oko config-a  I_vote_lcapPomoc oko config-a  I_voting_barPomoc oko config-a  I_vote_rcap 
Jovica
Pomoc oko config-a  I_vote_lcapPomoc oko config-a  I_voting_barPomoc oko config-a  I_vote_rcap 
Aleksa4
Pomoc oko config-a  I_vote_lcapPomoc oko config-a  I_voting_barPomoc oko config-a  I_vote_rcap 
gilliermo
Pomoc oko config-a  I_vote_lcapPomoc oko config-a  I_voting_barPomoc oko config-a  I_vote_rcap 
gio
Pomoc oko config-a  I_vote_lcapPomoc oko config-a  I_voting_barPomoc oko config-a  I_vote_rcap 
weka_kt
Pomoc oko config-a  I_vote_lcapPomoc oko config-a  I_voting_barPomoc oko config-a  I_vote_rcap 
Genius?!
Pomoc oko config-a  I_vote_lcapPomoc oko config-a  I_voting_barPomoc oko config-a  I_vote_rcap 
iNSANE
Pomoc oko config-a  I_vote_lcapPomoc oko config-a  I_voting_barPomoc oko config-a  I_vote_rcap 
zwekan
Pomoc oko config-a  I_vote_lcapPomoc oko config-a  I_voting_barPomoc oko config-a  I_vote_rcap 
RADiCAL
Pomoc oko config-a  I_vote_lcapPomoc oko config-a  I_voting_barPomoc oko config-a  I_vote_rcap 
Statistics
Registriranih korisnika/ca: 415.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: Drakze.

Ukupno postova: 2265. in 307 subjects

 

 Pomoc oko config-a

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
voste
Clan Member
Clan Member
voste


Posts : 51
Points : 79
Reputation : 4
Join date : 08.12.2013
Age : 26
Location : Vukovar

Pomoc oko config-a  Empty
PostajNaslov: Pomoc oko config-a    Pomoc oko config-a  Icon_minitime29/4/2014, 19:03

seta ai_corpseCount "1" - sto manje to bolje , jer ako imas 10 kao u defaultu FPS ti je manji za 5-15 zavisnosti od kompa
seta cg_blood "0" - blood netreba jer isto oduzima 1-5 fps , a bolji je pregled kad nema prskanja krvi
seta cg_brass "0" - brass je da vam mapa svetli i odsijavaju oblaci , ivice od prozora , put , zgrade itd - oduzima do 20fps
seta cg_marks "1" - ovo vam je da vam se vide oznake na puskama - to nije strasno meni je ukljuceno
seta cg_marksLimit "1024" - a ovo je koliko ce ram memorije uzimati za sve puske i oznake koje ima po mapama (nikad ne uzima koliko pise rama)
seta cl_maxpackets "64" - zasto 64 mahom svi imamo 128kb download i vezuje se ovo sa jos jednom opcijom koju cu dole da navedem i objasnjenje - druga stvar na 64 ima bug za bombe ima siri radius ubijanja .
seta cl_packetdup "2" - ovo se vezuje sa maxpacket jer ovo je dupliranje paketa , posto je nama 128kb a mi nosimo 64kb i kad dupliramo imamo nas iznos pune konekcije prema serveru i ping je manji i lepi bolje ne kasni ping .
seta com_hunkMegs "512" - ovo vam je koliko cevam igrica koristiti ram memoriju od kompa , sto vise to bolje ali najbolje je 512 jer default je 160 . na ovome dobijate na fps i do 50 zavisi sve od kompa .
seta com_maxfps "250" - ovo znate i sami nema sta da pricam , ali preporucujem ko ima smireniju ruku 125 jer ima razloga sporija je igra onda a isto moze dapuca i sa 125-250 .
seta r_aaAlpha "off" - na ovome dobijare na fps do 10 - ovo je tesko objasniti mnogo ima da se pise
seta r_aaSamples "1" - povezano sa ovom gore
seta r_anisotropy "2" - isto povezano sa ovom gore , ovo vam i daje bolju vidljivost u igri , izrazeniji su nemci i ostali mnogo vise od enterijera u igrici
seta r_dlightLimit "0" - ovo ako smanjte videcete u mracnim prostorijama bolje , tj mnogo bolje
seta r_drawSun "0" - ovo vam je da vam se iskljuci ko igra na dx9 ono sunce sto zna da svirne u oci i da 10sec ne vidite nista na mapi
seta r_glow "0" - ovo je isto odsijavanje i presijavanje likova u igrici
seta r_picmip "0" - ovo vam je slicno kao poligoni ali za oruzije
seta r_picmip_bump "0" - ovo se vezuje za gore
seta r_picmip_manual "1" - ovo se vezuje za gore
seta r_picmip_spec "0" - ovo se vezuje za gore - stim sto svaka od ovih ima drugacije dejstvo na serveru , tu se menjaju izgled trave , zida , puske , itd itd stvari sto je manji broj ovde to je lepse , sto je veci to je losije .
seta r_polygonOffsetBias "16" - poligone znate i sami zasta su
seta r_polygonOffsetScale "4" - isto
seta r_rendererPreference "dx7" - samo menjate broj nasta ocete da igrate
seta snaps "30" - neobjasnjivo majkemi dosta ima da se pise
seta snd_bits "16" - za zvuk
seta snd_errorOnMissing "0" - za zvuk
seta snd_khz "44" - za zvuk
seta snd_slaveFadeTime "500" - za zvuk
seta snd_stereo "1" - za zvuk
seta snd_touchStreamFilesOnLoad "0" - za zvuk
seta snd_volume "1" - za zvuk
seta sys_configSum "128026549" - svaka graficka ima svoje kombinacije to sam komp odredjuje
seta sys_cpuGHz "2.60011" - vezano za gornju
seta sys_gpu "NVIDIA GT GeForce 8800 GTS" - naziv vase grafe nije pun naziv uvek ispusta pun naziv jer skida informacije sa detektovanih drivera , moja je pun naziv NVIDIA GT GeForce 8800 GTS 1GDDR3 512bit
seta sys_sysMB "1024" - koliko megabajta koristi grafa pri igrici stim sto je moja GDDR3
Logged



Sta je PING?

To je odziv od vaseg PC-a do servera (PC - SERVER - PC) i oznacava se u ms (milisekundama). Sto manji ping imate to bolje.

Dodato MMC - isto dosta znaci PING koliki vam je sve sto je veci ping vise ce trzati puska narocito GARAND ili MP44 slabije ce lepiti i vise ce se podizati nisan . Isto sto veci ping znaci da imate vise sansi da ubodete PING LAG a ne SERVER LAG sto veci ping isto mozete i biti kikovani sa servera zbog LOSING KEY PACKET ili ako se nadjete na BITANGE serverima gde je TOTO na serveru a imate PING 100+ znajte da ce te letnuti sa servera tongue

LAG?! Sta je lag?

Postaje vec uobicajno da svi pisemo “aaa server laguje” “koji sra*** server, lagg” “lag, omfg” ...itd.
Prosto receno lagg je PREKID prenosenja “packet”-a od servera do PC-a I obrnuto. Ovako izgleda lagg na lagometru: https://2img.net/r/ihimizer/i/reallagg.jpg/
Lag se cesce pojavljuje do korisnika, zbog raznih aplikacija npr. Anti-virus update, adobe update, X-fire (iako ne primecujete Xfire je aktivan u oduzimanju resursa vaseg network-a), IE (Internet explorer) i najredje ali u najgorem slucaju virus. Naravno lag moze izazvati I server, ali to su uglavnom jake masine koje mogu da podnesu velika opterecenja .

Dodato MMC - Isto tako moze biti i LAGa na Serveru jer masine su slabije od vaseg kucnog KOMPA kao sto se meni desava svaki server na kome je slabija masina od moje meni server ne lepi a i laguje dosta , sto znaci danas su se pustili u promet mnoge firme sa HOSTINGOM samo da uzmu pare a ne daju kvalitetne usluge , problem kako resiti javite se meni na Xfire - makidancer .

Maxpackets mystery?

“Stavi maxpackets na 72 ima da se lepi ko ludo” ili “ja ne mogu da igram na maxpackets 60, samo 100”
Nema sta tu da se objasnjava, sami ste stvorili misteriju. Komanda sve govori “maxpackets” - koliko ce maximal-no packet-a da salje. Eto ako ne verujete probajte sa sledecim testom:
1. Upisite u konzoli /cl_maxpackets 60 a zatim upisite /packetdebug 1 I otvorite konzolu I tacno mozete videti koliko salje po jednom paketu.
2.Upisite /cl_maxpackets 72 I ponovo upisite /packetdebug 1 I iznenadjenja ista velicina paketa prema tome ne menjate nista!
3. /cg_drawlagometar 1 plava linija treba sto brze da ide BEZ ZUTIH TACKICA – svaka zuta tacka na vasem lagometru je izgubljen packet. Plava linija treba da je sto tanka I da se sto brze krece.

Jedna od glavnih stvari koje utice na menjanje velicine slanja packet-a je opcija /cl_packetdup (0-5) default je 1.
Moja preporuka za ovu opcije je /cl_packetdup 2 (mada ja koristim 5)
Inace packetdup sluzi za “dupliranje” packet-a. Ne razumem se toliko dobro u engine, pa necu da pricam. Ko zeli nesto vise da zna neka googla “QUAKE ENGINE CALL OF DUTY 2”

Jos jedna napomena od broja FPS-a takodje zavisi velicina packet-a! Ali o tome cemo kasnije. Smiley
EDIT: Ne kazem da nema razlike, samo hocu da kazem da izmedju npr 64 I 72 NEMA NEKE RAZLIKE! Ne tripujte se da cete gadjati tamo gde hocete! NE UTICE NE NISANANJENJE!

Dodato MMC - sto se tice paketa ili dupliranja paketa sve je lepo objasnjeno samo opet da imate protok paketa lep morate da imate komp koji ima STABILAN 125 LOCK FPS inace pojavljivace se ZUTE linije i gubicete pakete , sto znaci ako vam komp zakucava u DIMU podizace vam se PING i POJAVICE SE ZUTA LINIJA . ALI TO KLINCI NE KONTAJU IZGLEDA PA KUKAJU I KENJAJU STALNO . Moja preporuka je cl_maxpacket 66 i cl_packetdup 3 ko ima SBB 4mb/256kbs


Dodato MMC - ali znaci NIKAKO ne uzimajte LJUDI cfg od drugih znate koliko puta sam naleteo na razne VSTR skripte ili skripte normalne za GARAND ili tako nesto slicno . bolje se javite meni ili nekome drugome ko ima dosta iskustva sa CFG komandama - xfire - makidancer
i nikako nemojte da kupujete od ljudi ili da cak skidate cfg-ove sa raznih webova dok ne naucite sve o CoD2 i CFG .

FPS mystery?

Nesto su glasine, ali ima I cinjenica vezanih za ovu stavku. (komanda /com_maxfps (1-1000))
Prvo sta je FPS? Frame per second (FPS) sto znaci “Slika po sekundi” veoma znacajna opcija u igri.
“Sto vise FPS-a to bolje” moze se reci delimicno tacno. Sledi objasnjenje:
Rezultati slobodnog pada u COD2 1.3 verziji sa 9.0 metara:
500FPS – 54health
333FPS – 21health
250FPS - 36health
200FPS - 45health
166FPS - 52health
142FPS - 55health
125FPS - 38health
111FPS - 42health
100FPS - 45health

Sta dobijate a sta gubite vecim-manjim FPS-om:
100 ili manje – Nema neke razlike, samo se priblizite mestu gde hocete da “jump-ate” I skocite I popecete se bez pproblema, mane su sporije I bucnije kretanje, los skok u daljinu.
125 FPS-a – Skok vam je ~40.5 (default jump 40.0), najkorisceniji FPS za quake engine!
250 FPS-a – skacete 46.0 bez ikakvih pokreta (npr. Skok I u stranu)
333 FPS-a – Najimpresivniji u quake engine-u, iz mnogobrojnih razloga (ali se smatra cheatem na takmicenjima) skok je 46.1, koraci su (skoro) necujni, brze pucanje iz pistolja I ostalih semi-automatic oruzija.
500 FPS-a – Kao veliko iznenadjenje donosi NAJGORE performance, skok od samo 38.0, sporije pucanje, uglavnom NE PREPORUCLJIVO! Smiley

Dodato MMC - sto se tice FPS-a moja preporuka je da OBAVEZNO svi trebate imati 125 LOCK FPS jer i da imate masine ne znam koje i koliko jake vama ce uvek OPADATI FPS u dimu ili na neko odredjeno mesto na mapi - to su mali BUGOVI u igrici , ja npr sa 125 pucam sa garandom brze nego vecina igraca sa 250 FPS ili slicno isto mogu da skocim na JUMP mesta na bilo kojim mapama sa 125 FPS-a a inace svi se otimamo za SNIPER i to bas mnogo a svi mahom mnogo podbacuju snipom a to je jer 250 fps nije stabilan nikad ALI NIKAD , zato svi extra sniperi na SVETU i iskusniji malo igraju sa 125 fps SNIPOM .

Brze pucanje iz rafalnih oruzija? IMPOSSIBLE!

Da li vam je poznato ovo sa TS-a “jao ima 250 fps-a puca brze od mene” (kmeeeeee)
E sad mozete slobodno reci tom “noob”-u da nije u pravu. Testirali smo pucanje iz tompson-a sa 85, 125 I 250 FPS-a I nismo videli milisekundu razlike.
MYTH-BUSTED!

Skripta za M1 Garand?

Da li je stvarno moguce pucati brze sa skriptom I 250 od vec predvidjenog u engine-u.
ODGOVOR JE NE! Ma koliko se trudili vi to da poreknete odgovor je takav. Otprilike ovako izgleda test uzmite M1 garand ispucajte svih 96 metak sa skriptom a posle I bez skripte I videcete da je vreme ispucavanja 39 sec! Ukoliko ustanovite da gresim ispravite me.
btw. 125 & skripta = kao sa 250! Wink

Dodato MMC - Opet sve ovo zavisi od MOD-a na kom je sever , sto znaci ako je ESL mod trebace skripta za garand + 125 fps ali ko zna da prati TAKT RITAM pucanja nece mu trebati sigurno i sa 125 fps-a , a sto se tice CB moda novog zadnjeg sto je izaso isto 125 ili 250 AMAN ISTI JE K**** samo pratite takt ritam pucanja i pucacete isto . i da nemojte da se varate da optuzujete negoga za skriptu da ima dok ne uzmete LOG sa servera ili NE CUJETE DRUGACIJI ZVUK PUCANJA . kako prepoznati zvuk pucanja to ce te videti kad naucite sve OVO sto smo do sada napisali .

Rezolucija

Najbolja rezolucija za igranje (najbolja optimizacija igre) je na 1024x768. Naravno nije nista strasno ako igrate I na 1680x1280 (wild ekran).

Dodato MMC - po meni je najbolja rezolucija za Gamimg tj za Gaming Monitore 19' su 1280x1024 iz razloga jer nema KOCKICA ili pomeranja UGLOVA ZIDOVA moze ovo da se primenjuje i na 21' 23' monitore . ali pod uslovom da vam bude REFRESH RATE na 75hz TAD dobijate KRISTAL sliku inace COVEKOVO OKO moze da vidi samo 60 do 75 Slika u sekundi za ovo se obratite ocnim LEKARIMA .

Sve o oruziju...

Na slici ispod mozete videti kako, koliko oruzije trza, ranjava (ubija) po metk, I jos mnogo toga.

Legenda:
-RANGE – daljina do koje oruzije dobacuje
-DAMAGE MULTiPLAYER – koliko heltha izgubite kad vas pogodi u odredjeni deo tela 1 = 45 health-a 3 = smrt
-RATE OF FIRE – brzina pucanja RPM (metaka po minuti)
-RELOAD TIME – menjanje okvira kad je polu prazno / skroz prazno
-HIP & ADS – HIP ili no aim iliti no zoom | ADS ili aiming iliti zoom
-CENTAR SPEED – nebitno
-HIP ACCURACY – vidi se sa slike Smiley
-VIWE KICK – Trzaj oruzija

Dodato MMC - sto se tice pucanja sa ZEMLJE tj spustenog NISANA postoji jedan mali bug UVEK SE NAKRIVITE NA Q ili E jer 80% pogadja OFF ZOOM , testirano na LANu i dokazano da ubije 80% tako . za ne poverovati al tako je isto to sto LEGNETE na POD imate 80% sanse da poginete pre nego neko ko je u USPRAVNOM stavu a cak i do 90% kad je u CUCECEM stavu . LEZANJE je korisno kad se stekarite kod zastave TRENCHOM , onda ima stabilnije pucanje i malo duzi RANGE .

https://2img.net/r/ihimizer/img14/5521/picbyspartanac.jpg

Ako nekome nesto nije jasno nek napise u komentarima ili nek mi se javi na xfire - makidancer

Da li je moguce ici brze u COD2 od default brzine 200?

Verovali ili ne, moguce je. Kako? Drzite napred (W) I klikcete u stranu (D). Tako cete neprimetno dobiti na brzini sa 200 na ~ 204-209.


Dodato MMC - moguce je ali samo kao sto je napisao a to je da se zalepite uz neki ZID i da bukvalno klizete a cak i ne morate da se naginjete ili da slicno tako radite a mozete i da cak trcite tako USPRAVNO ILI U CUCECEM POLOZAJU slicna je brizina .

u sledecem POSTU bice nesto iz IGRICE promena nekih komadi sta donosi SLIKE iz igre i + jos mali dodatak TAKTIKA CTF i SD po mapama da bih se lakse NOVAJLIJE naucile i pocele vec jednom da igraju a ne budu kikovani od TOTA ili MYKELA sa servera sto su isli u SUPAK . tongue





Razlika izmedju DX9 i DX7



Ovo je sa Default CFG uzeto razlika DX9 i DX7 ja mislim da je dovoljno jasno da se vidi koja je razlika . E sad da krenemo sa razlikama kao prvo posto ste vi skoro ovde svi CTF igraci prva razlika je to sto ZASTAVA u DX7 Stoji mirno i kad pucate kroz nju u pravcu protivnika samo 3 metka od 10 prolaze u tom pravcu a zasto? TO SE ZOVU BOX TEKSTURE inace na nasem da prevedem kad se pravi igra svaka STVAR ili PREDMET u samoj igri ima svoju KOCKU ili TE BOX , ovde na DX7 zastava ima svoj BOX koji je ne probojan u vise slucaja ( zato nikad ne nisani u zastavu ) , E sad Razlika u DX9 ZASTAVA SE POKRECE TAKO RECI NJISE kao da ima vetra u igri , i vise sansi imate da promasite taj BOX koji je napravljen u DX9 za Zastavu . Kladim se da ovo niko nije znao .

Druga Stvari pitali su me juce koji je DX bolji za igranje ? pa ovako i Budaletine*Cube me je to isto pitao i u razgovoru sa njima dosli smo do zakljucka sto i jeste tacan 100% da na DX7 bolje se mnogo vidi jer mozete da iskljucite sve zivo skoro i da OGLANCATE ZIDOVE bukvalno , e sada KOJA PUSKA bolje puca na DX7 a koja na DX9 - Ovako na DX7 puske sa kojima mi uglavnom igramo skoro sve bolje lepe osim 2 puske i to su mozda jedne od JACIH , DX7 - Svi Sniperi , Tomson , MP40 , MP44 , Svi pistolji , Sve RIFFLE puske Kar98k mosim nagat i enfild , na DX9 zanimljivo i sami mozte da predpostavite Trench i Carabin M1 , e sad i jos jedno oruzje ali takozvane BOMBE sve na DX9 bolje lepe , to su BUGOVI u samoj IGRI zbog stabilnijeg FPS-a . E sad imam ja jednu moju teoriju koju mislim da skoro svi ce te se sloziti da ako NAMESTITE DX7 i sastavite takav CFG da ima buklvalno 125fps ZABODENO da se ne pomera u smoku ili bilo sta drugo svaka puska ce lepiti kao i na DX9 ili DX7 250fps cak sto jos bolje GLUPOSTI koje vi pricate 250fps imam i zato tako pucam garandom TO SU LAZI BRE ljudi ja pucam isto garandom na 125fps kao vi na 250fps to je OPTICKA VARKA , uzmite merite i sami . INACE IGRA JE PRAVLJENA ZA 125 LOCK FPS a ne za 250fps , zasto nije zato sto covekovo oko moze da vidi samo 60 do 70 slika u sekundi a vi nabijete 250 slika u sekundi sta ste vi promasili sve da vidite to samo BOG OTAC ZNA . zato 125fps je sasvim dovoljno za sve vas . mislim postalo je KURCENJE to sa FPS ja imam 250 a ti 125 ja sam bolji od TEBE LOLDEDMAO . LAZ cista . zakljucak 125fps sve komande na pro osim TEKSTURA na EXTRA i sve lepi kao i na DX9 .

Treca stvar sta jos gubite a sta dobijate na DX9 i DX7 , DX7 je predvidjen za GAMING a DX9 za FILMING , DX7 imate cistu sliku gde bukvalno na vecem britnesu vidite igraca cisto kao suza a na DX9 ne vidite isto , jedina mana je ta sto na DX7 NEMA SHADOW nema senki koje mogu MNOGO da POMOGNU narocito na BURG i TUZAN . i da kad se ukljuce POLIGONI na DX7 dobijate dosta bolju vidljivost ali automacki iskljucujete BLJESAK i ne mozete kroz smoke da vidite odakle je pucao iza smoka ili u smoku , normalno iskljucijete i automacki kad metak pogodi zid ne ostaje MRLJA ili RUPA vec sve isto kako je i bilo , isto tako nemate i SVETLOST koju puska daje prilikom pucanja na DX9 kad stavite na DX7 .




[Vrh] Go down
ficekk
Admin
Admin



Posts : 39
Points : 59
Reputation : 12
Join date : 13.10.2013
Age : 26

Pomoc oko config-a  Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc oko config-a    Pomoc oko config-a  Icon_minitime29/4/2014, 20:12

ma tebi nit ne pomaze HACK xd kamoli pa dobar cfg xd
[Vrh] Go down
voste
Clan Member
Clan Member
voste


Posts : 51
Points : 79
Reputation : 4
Join date : 08.12.2013
Age : 26
Location : Vukovar

Pomoc oko config-a  Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc oko config-a    Pomoc oko config-a  Icon_minitime4/5/2014, 09:54

hahahaha to ti mislis xD
[Vrh] Go down
JeLenpivo
Clan Member
Clan Member
JeLenpivo


Posts : 52
Points : 56
Reputation : 2
Join date : 24.11.2013
Age : 26
Location : Vukovar

Pomoc oko config-a  Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc oko config-a    Pomoc oko config-a  Icon_minitime4/5/2014, 16:13

$ofty je napisao/la:
ma tebi nit ne pomaze HACK xd kamoli pa dobar cfg xd

hahhaha bitno da tebi pomaze hax
[Vrh] Go down
essV~frlj@@@
Clan Member
Clan Member
essV~frlj@@@


Posts : 32
Points : 39
Reputation : 3
Join date : 10.01.2014
Location : Bosnia&Herzegovina

Pomoc oko config-a  Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc oko config-a    Pomoc oko config-a  Icon_minitime4/5/2014, 20:23

JeLenpivo je napisao/la:
$ofty je napisao/la:
ma tebi nit ne pomaze HACK xd kamoli pa dobar cfg xd

hahhaha bitno da tebi pomaze hax


TAKO JE JELENE <3 Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pomoc oko config-a  Empty
PostajNaslov: Re: Pomoc oko config-a    Pomoc oko config-a  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pomoc oko config-a
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» ajmo se malo angazirat i pomoc masteru

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Eto Sto Sam Vruc / Clan :: NOVOSTI-
Forum(o)Bir: